Cara menerangkan RPH PM -1
Tema
Tajuk ;
Tajuk diajar ialah ________________
SK;
Standard Kandungan ialah 1.1 ____, 1.2____ ( Bukan RPH Moduler)
Standard Kandungan ialah 1.2_____, 2.1____(RPH Moduler)
SP;
Standard pembelajaran ialah 1.1.1____, 1.2.1 _____(Bkn Moduler)
Standard pembelajaran ialah 1.2.1____, 2.1.1 _____( Moduler)
Objektif:
Objektif pdpc saya pada hari ini ialah, pada akhir pdpc murid boleh:
1. Menyatakan erti kerjasama menggunakan nilai yg betul mlli akt kump
2. Menyatakan 2 daripada 3 kebaikkan bekerjasama menggunakan nilai yg
betul mlli akt kump
3. menyenaraikan 3 dpd 5 keburukan tidak bekerjasama menggunakan nilai
yg betul mlli akt kumpulan.
..saya akan bahagikan murid kepada 3 kumpulan. Kumpulan 1, selesaikan
objektif 1, kumpulan 2 akan selesaikan objektif 2, dan kump 3 akan selesaikan
objektif 3...
StrategiPdpc;
..saya akan gunakan strategi ________ dan ________ dalam pdpc ini.
i-Think/Peta Minda;
...saya gunakan peta i-Think dalam pdpc ini iaitu murid diarahkan
mengunakan iThink Peta Bulatan....(JIka tidak guna tidak perlu TICK)..
Aktiviti pdpc pak21;
.. dalam pdpc ini saya gunakan 5 langkah sahaja iaitu induksi,perbincangan
murid, pembentangan murid, pentaksiran formatif dan rumusan pdpc.
..Induksi yg digunakan ialah ________(lagu,puisi,pantul, lakonan dll.....)
Perbincangan guna PAK21 ______(Rally Table, Cafe dll.....)
Pembentangan murid guna _______(Role Play,Nyanyi,Pantun,Lakon dll...)
Pentaksiran digunakan pemerhatian dan lisan ( atau tulisan)
Semasa aktiviti pdpc iaitu induksi atau perbincangan atau pembentangan
saya akan terapkan nilai-penghargaan-markah akan dikira berdasarkan
kepada perkara yang baik diamalkan oleh murid. Bonus akan diberikan oleh
murid sendiri. semasa perbincangan guru akan terapkan Nilai. Ketua diajar
nilai dan ketua mengarahkan ahlinya mengamalkan nilai. Ahli akan bersetuju
dgn kata ketua. Ahli ada pencatat, pembentang, ambil bahan..
Semasa pembentangan pula murid akan membuat pembentangan PAK21.
Selepas pembentangan, murid WAJIB menyoal gunakan panduan Tahap
Pemikiran Taksonomi Bloom IFAANC. Saya ajar cara enyoal dan menjawab
kepada murid.4k1n diamalkan oleh murid dlm pdp.
Fokus diterapkan ialah semuanya iaitu _______
Nilai Universal yg diterapkan ialah ____,_____,_____,_______ (sila tandakan
nilai yang akan ditekan dan disebut lebih kerap kepada murid melalui ketua
kumpulan... jika berkumpulan) atau..secara individu.. murid kepada murid
diutamakan
Elemen perpaduan ditekan ialah ____,___. Ia penting dalam negara kita..
Kemahiran Abad Ke21 yg diterapkan ialah_______,______. Ia akan diterapkan
dan ditekan dalam pdp.
EMK pula diterapkan iaitu _____,______. Ia amat penting bagi setiap murid. (sila
tanda)
TB;
Tahap Pemikiran Taksonomi Bloom yang ditekan kan ialah mengingat.. Soalan
bentuk ini akan diajar kepada murid dan cara menjawab. (SMK-Soalan kbat wajib
diajar kepada murid.. soalan adalah seperti soalan pt3)
BBM;
Saya gunakan BBM _____,______,_____. Buku teks hanya rujukan
biasa..Tandakan BBM
Moduler;
Saya akan gabung jaling bahasa Melayu, Matematik _____dll.
Refleksi sy berdasarkan kepada kejayaan murid menguasai objektif ...
No comments:
Post a Comment